###Перша ліга. Зірка - Геліос 2:1. Серію поразок перервано ###

Головний арбітр: Олександр Білокур (Донецьк)
Асистенти: Андрій Приймачук (Рівне), Юрій Карпяк (Львів)

Голи: Олександр Кочура, 12- Андрій Степанов, 45+1 – Сергій Герасимець, 39 (пен)

«Зірка»: Андрій Товт, Андрій Порошин (Ярослав Галенко, 67), Тарас Пінчук (Андрій Бурдіян, 77), Андрій Смалько, Олександр Скляр, Тарас Дурай, Андрій Шибко (Антон Долгий, 74), Андрій Степанов, Роман Бочкур, Олександр Кочура, Роман Войнаровський (Іван Войтенко, 46).

«Геліос»: Руслан Зарубін, Сергій Борзенко, Ігор Крижанівський (Любомир Гальчук, 54), Сергій Лобойко, Денис Маринчук, Євген Задоя, Сергій Костюк, Сергій Герасимець, Антон Хромих, Олександр Тарасенко (Андрій Кікоть, 65- Руслан Качур, 80), Віктор Расков.

Попередження: Тарас Дурай, 38- Іван Войтенко, 70 – Сергій Герасимець, 66- 84- Сергій Лобойко, 82.

Вилучення: Сергій Герасимець, 85.

Сьогодні в зустрічі 28-го туру чемпіонату України серед команд першої ліги кіровоградська «Зірка» вдома перервала серію невдалих матчів, яка налічувала три поразки, і здолала непоступливий харківський «Геліос». У порівнянні з попередніми матчами у кіровоградській команді сталася зміна голкіпера: знову місце у воротах зайняв Андрій Товт. Проблемна півзахисна лінія отримала підкріплення в обличчі Олександра Скляра, котрий пропустив попередній матч із ФК «Севастополь» через пошкодження і сьогодні, забігаючи на перед, зазначимо, що старався, але видно, що перебуває не в найкращій своїй формі. На жаль, не може тренерський штаб кіровоградського клубу розраховувати на Івана Рудницького, який лікується.

Початок матчу був за «Зіркою». Кілька виконаних поспіль кутових, після одного з яких Андрій Порошин мав стовідсотковий шанс відкривати рахунок, але з кількох метрів пробив у голкіпера гостей Руслана Зарубіна. Через дві хвилини Роман Войнаровський ударом через себе зробив передачу на Олександра Кочуру – лідер «Зірки» розминувся із м’ячем. А на 12-ій хвилині зустрічі Роман Бочкур вдало перехватив м’яч у центрі полі і віддав на Олександра Скляра, котрий виконав передачу на Кочуру – останній в один дотик переправи «круглого» у сітку воріт гостей – 1:0. Пропустивши м’яч, харківська команда активно пішла відіграватися і створила два гольові моменти, в яких відмінну реакцію продемонстрував Андрій Товт. У другому випадку голкіпер «Зірки» «потягнув» удар Олександра Тарасенка зблизька. На 17-ій хвилині гостру контрвипад створили господарі: Андрій Шибко віддав передачу на Кочуру, котрий мав шанс реалізувати вихід один на один із голкіпером суперника, але згаяв момент для удару і захисники гостей заблокували його удар.

В подальшому на футбольному полі в жарку погоду темп гри впав, було більше боротьбі на полі. Гості в ті хвилини майже нічого не створили. І ось на 38-ій хвилині як «грім серед ясного неба» – нападник харківського «Геліоса» пройшов Тараса Дурая і впав… сумнівне пенальті (можливо, що порушення було за межами штрафного майданчику, якщо взагалі у тому епізоді було порушено правила), котре вміло реалізував екс-лідер вінницької «Ниви» Сергій Герасимець, який розвів м’яч і голкіпера господарів по різним кутам. Такий поворот подій змусив команду Вадима Євтушенка активізуватися і в компенсовані хвилини першого тайму зустрічі при подачі кутового центральний захисник гостей вчасно замкнув дальню штангу – 2:1 на користь кіровоградської команди. З цим рахунком команди і пішли на відпочинок.

У перерві зустрічі наставник кіровоградців Вадим Євтушенко замінив не досить активного Романа Войнаровського. Іван Войтенко, який вийшов на заміну, більше грав на оборону, і в чималій кількості єдиноборств, варто відзначити, виходив переможцем.

Перша половина другого тайму проходила в неквапливому темпі: гості більше тримали м’яч, намагалися біля воріт кіровоградців загострити гру, але особливого успіху не досягли. Так, лише досить небезпечний момент біля воріт Андрія Товта створили Антон Хромих і Сергій Лобойко – з подачі першого після удару головою Сергія голкіпер господарів перевів м’яч на кутовий. Гра без моментів тривала до сімдесятої хвилини зустрічі, до моменту Ярослава Галенка, котрий у другому таймі замінив Андрій Порошина й додав швидкості господарям попереду: з передачі Романа Бочкура Ярослав зблизька головою пробив і голкіпер суперника Руслан Зарубін в неймовірному стрибку забрав м’яч на лінії власних воріт. Була чудова можливість збільшити перевагу в рахунку.

В останній десятихвилинці гра на стадіоні «Зірка» помітно оживилися. Ніхто не бажав поступатися. Досить грубо грали гості. Так, на 81-ій хвилині Сергій Лобойко у підкаті ззаду «виніс» Олександра Скляра за межі поля. Через кілька хвилин на футбольному полі були пристрасті, котрі за хвилину арбітри вгамували. В емоційній перепалці Роман Бочкур та Сергій Герасимець отримали попередження. Для Сергія це стало друге попередження, і після хвилинної суєти та підказки четвертого арбітра головний арбітр показав порушнику справедливу червону картку. У хвилини, що залишилися до завершення зустрічі, нічого цікавого не відбулося. По при гру в меншості, харківська команда ще пробувала уникнути поразки, але і «зароблений» небезпечний штрафний біля воріт Андрія Товта не допоміг, адже сьогодні голкіпер кіровоградської «Зірки» зіграв надійно. Це можна сказати і про гру центрального захисника господарів Андрія Степанова, який ще встиг, як виявилося, забити переможний м’яч у звітній зустрічі. Справедливо, що по завершенні зустрічі Андрія було визнано кращим гравцем матчу. Варто відзначити, що чимале бажання чудово зіграти сьогодні мав і Тарас Пінчук, котрий в цей день святкує своє день народження.

Здобувши в звітному матчі перемогу з рахунком 2:1 кіровоградська «Зірка» набрала 31-е очко і в турнірній таблиці першої ліги перемістилася на дванадцяту сходинку. Завтра відбудеться ще п’ять матчів звітного туру, які покажуть чи вплинуть вони на розташування кіровоградців. Так, «Титан», для того щоб повернути свою позицію, має в Білій Церкві перемагати місцевий «Арсенал». Також, вболівальників кіровоградської команди цікавить матч в Донецьку, де «Олімпік» прийматиме алчевську «Сталь»: в разі не вдалого матчу для Олімпіка» «Зірка» скоротить відставання від донеччан. Ось такі турнірні розклади після зіграного звітного матчу.

На післяматчевій прес-конференції наставник кіровоградської «Зірки» Вадим Анатолійович Євтушенко відзначив, що лінія півзахисту в його команді весь час зазнає змін. Також нині Олександр Скляр ще не в тих кондиціях, а це важлива фігура для його команди. Також, на думку головного тренера кіровоградців, жарка сьогодні підсилила проблеми його команди: Фізично не виглядали добре, і ще психологічно не легко після поразок. Вадим Анатолійович має сподівання, що результат звітного матчу дасть поштовх для подальшого покращення гри його команди. Щодо зміни голкіпера у порівнянні з попереднім матчем, що Вадим Євтушенко зазначив: «Андрію Товту після матчу з «Буковиною» надали відпочинок, хоч і у виграних матчах він припускався помилок. Дали можливість Антону проявити себе – три поразки, і напрошувалася зміна голкіпера й вирішили повернутися до тої обойми гравців, які здобували перемоги».

Головний тренер харківського «Геліоса» Володимир Шеховцов на післяматчевій прес-конференції був лаконічним: «Гра була не легкою. Обидві команда продемонстрували непоганий футбол. Складно після матчу щось коментувати. Ми програли через власні помилки. Були помилки в обох епізодах, коли нам забивали м’ячі. Схоже, що не вистачило концентрації».

В наступному турі кіровоградська команда 2 травня завітає в гості до армянського «Титану», а харківський «Геліос» наступного дня вдома прийме МФК «Миколаїв».