###Перша ліга. Олександрія - Геліос 0:0. Нічия як бенефіс груп захисту ###

ПФК "Олександрія": Зарубін, Сахневич (Микицей, 54), Чередниченко-к, Полярус (Кіча 70), Запорожан, Грицук (Гавриш 76), Старенький, Міхальов (Шевченко 86), Банада, Бондаренко, Басов

"Геліос": Сидоренко, Борзенко, Налигач, Лобойко-к, Бурлін, Костюк, Кривошеєв (Тістик 37), Хромих, Герасимець (Расков 78), Лисицин (Кандауров 64), Худобок (Батальський 67)

Попередження: Кіча 87, Шевченко 90+3 – Борзенко 34, Бурлін 43, Батальський 71, Кандауров 84

Було таке враження, що кожна з команд у звітному поєдинку вирішила, передовсім, не погіршити власну статистику. І обом, здається, це виявилося до снаги. Але то: не більш ніж враження.
Насправді перемога була потрібна кожній з команд: і «Геліос», і «Олександрія» в разі виграшу міцно чіплялися за лідерські позиції – адже рахунки туру, в якому і «Олімпік», і «Зірка» програли, були відомі. Відповідальність за результат, отож, не могла не позначитися на діях обох клубів.
З одного боку, «Олександрія» додала в порівнянні з кількома попередніми матчами, демонструвала зрілий, змістовний футбол, контролюючи гру впродовж усіх 90 плюс шість доданих до таймів хвилин. З іншого боку, «Геліос» всі ці хвилини потверджував своє реноме непоступливого суперника, який «не вміє пропускати» (після цього туру тільки у «Гелі оса» та «Сталі» 2 пропущені м`ячі).
Олександрійці одразу пішли вперед, і перша ж їхня атака могла закінчитися взяттям воріт. Упродовж першої десятихвилинки на рахунку жовто-чорних неточний удар в район дев`ятки, за біло-червоними (в такій формі виступав сьогодні «Геліос») – лише спроби перейти центр поля. На 14 та 15 хвилині «Олександрія» організовує потенційно небезпечну атаку правим флангом та контратаку. Однак навіть на 31-й хвилині, коли ігрова та територіальна перевага господарів оформилася вже абсолютно остаточно, рахунок жовто-чорним відкрити не вдавалося – вчергове сонячних врятував Денис Сидоренко, якого можна однозначно вважати гравцем сьогоднішнього матчу за результатами ефективності його дій на полі. До кінця тайму олександрійці продовжували планомірний обстріл чужих воріт з різних дистанцій, подавали ти кутові. Харків`яни ж, попри те, що вони лише тричі перейшли власну половину поля і пробили дуже віддалений штрафний, з завданням не пропустити в свої справилися. Можливо, темп матчу в першому таймі був низькуватий – більші швидкості давали б господарям перевагу над гостями і простір, а так останні завжди вчасно встигали перебудовуватися і закривали свій штрафний майданчик залізним захисним ланцюгом. У випадках же, коли шкіряна куля все-таки летіла в напрямку рамки гостей, сонячних виручала або всюдисущий Сидоренко, або невправність виконання ударів.
Практично, другий тайм розпочався і в цілому минув за тим же сценарієм, що і тайм перший. Єдина різниця в тому, що жовто-чорні ще активніше пішли вперед, діючи дещо швидше, мали більше моментів, аби забити, що в свою чергу ледве не призвело до нелогічного за характером гри взяття їхніх воріт (але і в рамці господарів на місці був кіпер екс-харків`янин Руслан Зарубін). Вкотре доводиться констатувати: українські футболісти групи атаки з першої ліги при бажанні створюють чимало моментів, практично ідеальних для взяття воріт суперника, але їхні колеги виявляються неготовими до таких «подарунків» - отож брак виконавського класу в укрфутболі проблема, мабуть, усіх рівнів, і не тільки збірної.
Так значний обсяг роботи виконав на вістрі атаки Ілля Міхальов, на великих швидкостях розхитуючи оборону «Геліоса». Однак де в «Олександрії» забивний форвард рівня Сергія Чуйченка? Його нема. І тому, логічно, на табло в графі забитих часто ми бачимо нулі. Так, В`ячеслав Шевченко, вийшовши на заміну, намагався зробити результат. Але за всієї поваги до кращого на сьогодні голеодора першої ліги, за 4+4 хвилини самотужки витягти результат матчу для своєї команди йому сьогодні непросто. З іншого боку, приємно, що в завершальній стадії атак брала участь величезна група гравців «Олександрії» - такого в прем'єр-лізі ми спостерігали. Водночас ці свої моменти змарнували і Сергій Старенький, і Артем Полярус, і Володя Бондаренко, і Ігор Чередніченко, і Василь Грицук разом з тим самим Славиком Шевченком(який, щоправда, грав з мікротравмою). Варто відзначити дуже високу якість кількох поспіль штрафних, виконаних Віталієм Гавришем – обидва рази м'яч як на тарілочці йшов у точку, куди то кулею летів голкіпер біло-червоних Денис Сидоренко, то ніхто не опинявся. Загалом же захисні лінії обох команд був явно на висоті на тлі кінцевого результату 0:0. Додаткового колориту якщо не грі, то атмосфері на трибунах, додала поява на стадіоні Юрія Паньківа, який приїхав з Києва подивтися гру команди, кольори якої захищав минуло річ, та поспілкуватися з друзями.
Що ж до результату, то «Геліос» нині замикає п'ятірку лідерів першої ліги і має хороші шанси боротися за місце під сонцем і надалі. «Олександрія» ж, яка прекрасна почала чемпіонат України з футболу, збавила темп у набиранні очок і перебуває нині на восьмій позиції. У суботу жовто-чорні прийматимуть дебютанта ліги «Олімпік», який уже встиг в цьому сезоні наробити чимало шуму, опинившись угорі турнірної таблиці. «Геліос» же в Харкові екзаменуватиме на міць іншого представника Кіровоградщини. Неповторний шарм перший турів у першій лізі, коли результати в таблиці ще дуже щільні, дозволяє дивитися в майбутню обох команд з оптимізмом, на який обидва сьогоднішні суперники по праву заслуговують.