###Перша ліга. Нива - Геліос 1:2. Відмучились... ###

"Нива" - "Геліос" 1:2

Голи: Шаповал 75 - Гаді 19, Даудов 32

«Нива»: Мазур, Лівіцький, Слука (Городецький, 66), Грінченко (Мельник, 33), Кормило, Шаповал, Вонс, Беркита, Дуда (Бінкін, 65), Вербний (Кавійчик, 46), Сокіл.

«Геліос»: Давиденко, Шатило (Бочкур, 46), Євстафій, Борзенко-К, Волошин, Гаді, Сумцов, Соломаха, Даудом, Романчук (Колесник, 46- Суспіцин, 80), Фоменко.

Обидві команди до поточного протистояння підійшли із жахливими показниками. Без виграшна серія "Геліоса" вже сягнула 11 матчів, останні 9 з яких команда Сергія Кандаурова програла. На рахунок "Ниви" ж все ще сумніше – смаку перемоги команда уже не знала в 19 поспіль поєдинках., а 8 останніх поступилася своїм суперникам. Незважаючи на таку статистику обох команд, було зрозуміло – чиясь серія перерветься. І очікувано, що це сталось відносно якраз харківського клубу.

Підтримати свою команду у завершальному матчі першої ліги на трибунах стадіону зібралось близько 500 глядачів. Мабуть, цей показник відвідуваності найнижчий у "Ниви" за останні 6 років, коли тернополяни посіли останню сходинку в другій лізі. Проте команда своєю грою, а точніше її відсутністю такий факт цілком це виправдала.

Поєдинок активніше почали гості, які вже у дебюті втратили перший стовідсотковий шанс вийти вперед. Після передачі з лівого флангу, ворота Руслана Мазура з лінії воротарського майданчика ударом головою розстрілював Романчук, проте влучив у "рамку" воріт – "Ниву" врятувала поперечина. Вперше загрожували воротам Давиденка тернополяни на 11-й хвилині. Петро Сокіл прорвався центром атаки своєї команди, виходив фактично віч-на-віч з кіпером гостей, однак його удару забракло влучності.

Незважаючи на таку вилазку – ініціативу гості зі своїх рук не випускали, і перед забитим голом втратили ще одну нагоду вийти вперед. Найбільш активний у команді Даудов з позиції центрального нападника замикав фланговий перевід партнера, однак "Ниву" врятував Мазур. Сталось це на 14-й хвилині, а вже на 20-й "Геліос" вийшов вперед.

Даудов прорвався лівим флангом атаки своєї команди, зробив навісну передачу на дальню штангу, звідки Романчук головою перевів м’яч у центр. Гаді з кількох метрів розстрілював вже порожні ворота гостей – 0:1. Він же через кілька хвилин міг оформити дубль. Після прориву правим флангом своєї команди, В'ячеслав завдавав удару з гострого кута – на Мазур відбив м’яч кулаками за межі штрафного. Забитий харків'янами гол, та пекельна спека, яка панувала у Тернополі зробила свою справу – команди заспокоїлись, перетворивши матч у ліниве катання м’яча. Перше загострення гри виникло поблизу воріт "Геліоса". На 28-й хвилині стандарт з лінії штрафного майданчика у виконанні Беркити ледь не призвів до голу – однак на місці Давиденко. А от через кілька хвилин атака гостей призвела до результату. Вже як наслідок метушні у штрафному майданчику "Ниви" м’яч відскочив до Даудова, який з лінії штрафного майданчика ударом низом в кут воріт подвоїв перевагу своєї команди. Саме з таким гандикапом у два м’ячі команди пішли на перерву.

У таймі другому загальна картина гри не змінилась. Ліниве катання м’яча, із незначною перевагою "Геліоса". Харків'яни навіть забили втретє – на 55-й хвилині прямим ударом зі штрафного відзначився Колесник. Проте арбітр взяття воріт відмінив – партнер був у положенні поза грою. Гра вже котилась до свого логічного закінчення, коли шанс "Ниві" дав голкіпер гостей, Володимир Давиденко. Після неточної навісної передачі від суперника, голкіпер "Геліоса" у простій ситуації випустив м’яч з рук, внаслідок чого гравець "Ниви" Сергій Шаповал розстрілював з кількох метрів уже порожні ворота – 1:2. Проте і такий рахунок міг не стати остаточним. За три хвилини до завершення матчу Роман Бочкур вийшов віч-на-віч з Мазуром, обіграв голкіпера однак замість того, щоб пробити у порожні ворота, пішов обігрувати ще захисника. Такий трюк не пройшов – Кормило у підкаті вибив м’яч з-під ніг Романа.

Фінальний свисток арбітра цього разу був очікуваний як ніколи – сил і бажання грати вже е було ні в кого. "Нива" покидає першу лігу, встановивши при цьому новий антирекорд набраних очок у першій лізі – 10. До цього заповітна позначка у 13 набраних пунктів в 34 матчах була встановлена тою ж "Нивою" у сезоні 2001/2002 років. Сезон, який коментувати просто немає сенсу. Результат каже сам за себе. Єдина відрада – по різниці забитих-пропущених м’ячів свій показник восьмирічної давності "Нива" не погіршила. Тоді команда зупинилась на позначці у -56 м'ячів, цього ж сезону -54...

А "Геліос" натомість перервав девятиматчеву програшну серію. Як зауважив на післяматчевій прес-конференції спортивний директор Олег Стороженко – завдань на наступний сезон керівництво команди ще не ставило. Проте вже зараз можна судити, що команда з таким потенціалом боротиметься за місця у чільній п’ятірці. Поживемо-побачимо.