###Перша ліга. Нива - Геліос 1:1. Рятівник Давидов ###

"Нива" (Тернопіль) - "Геліос" (Харків) 1:1

Голи: Б.Баранець 45 - Давидов 64

"Нива": Новак, Романюк, Кікоть (Малиш 84), Донець, Б.Баранець, Шестаков, І.Мельник, Г.Баранець, Загинайлов (Івашко 67), Яневич, Лазорик

"Геліос": Сидоренко, Задоя, Качур (Тістик 90+4), Яценко, Налигач, Романенко (Давидов 62), Герасимець, Комарницький (Михайлюк 87), Собко, Борзенко, В.Мельник (Кравченко 90+2)

Попередження: Романюк 63, Кікоть 72 - Собко 8, Яценко 34, Налигач 75, Качур 80, Комарницький 85

Напередодні поєдинку «Ниви» із «Геліосом» тернополільські уболівальники, як би це дивно не звучало, більше переймались станом газону на Міському стадіоні, аніж результатом улюбленої команди. Адже за останній тиждень поле «пережило» 2 кубкових поєдинки, календарну гру «Тернополя» і товариський матч юних дівчат зі збірних України та Білорусії. Вже не одноразово у цьому сезоні доводилось чути нарікання на стан газону від головного тренера тернополян Ігоря Яворського, мовляв, він намагається будувати гру власне на технічних діях (адже кваліфікація гравців це дозволяє), а на такому полі відтворити подібні награвання неможливо. Та як би там не було, але саме «у болоті» у матчі проти «Украгрокому» «Нива» показала свою найкращу гру, а головне – нарешті виграла в рідних стінах, хоч і в рамках Кубка.

Результат та якість останньої гри тернополян дала вболівальникам надію, мовляв, нарешті «Нива» повертається, нарешті вона забігала, заграла. Та вже з перших хвилин усі переконались у зворотньому. Початок гри взагалі видався якимось надто сірим та нудним, зовсім безударним та безмоментним, якщо можна так висловитись. Перший удар, який нарешті влучив у рамку припав аж на далеку двадцяту хвилину, це Загинайлов змістився в центр та ефектно, але зовсім неефективно вистрілив...- Трішки згодом вже правий бек тернополян Яневич підключився до атаки та пробив поруч зі стійкою – після цього мимоволі здалось, що «Нива» повільно починає брати гру під свій контроль.

Гості ж зовсім не збирались форсувати події, демонстративно показуючи, що і нічия буде цілком прийнятним результатом. Та на 22-й хвилині права бровка «Ниви» провалилась, прослідувала подача у карну зону, де ніким не прикритий Качур головою цілив у дальній кут – трішечки поруч зі стійкою...-

Незважаючи на даний епізод, «Нива» на правах господарки поля з кожної хвилиною набирала оберти. Спершу маленький Мельник після подачі з кутового знову виграв боротьбу на ближній стійці, гарматно бахнувши прямо в руки Сидоренку. А потім трапився казусний момент – Загинайлов головою замикав крос, м'яч зрадницьки вдарився у перекладину, потім відскоком від газону вилетів у поле. Усім здалось, що круглий таки пересік лінію воріт, ба більше – «Нива» уже святкувала гол, але у арбітра була інша точка зору щодо цього епізоду. Григорій Баранець на правах капітана намагався довести хибність рішення, та на суддю це ніяким чином не подіяло.

Незарахований гол (якщо він таки був) позитивно вплинув на тернополян, адже моменти біля воріт Сидоренка стали виникати дедалі частіше – спочатку капітан «Ниви» прибрав двох захисників та пробив вище, потім Загинайлов (який, до речі, проводив свій далеко не найкращий матч – маса непотрібних дотиків, зайві фінти) з прекрасної позиції зльоту вліпив поруч із ближньою стійкою. Але вже на компенсованих секундах «Нива» таки досягла свого – удар Бориса Баранця прийшовся точно у дальню від Сидоренка дев'ятку – 1:0!

Відчувалось, що на другу 45-хвилинку «жовто-зелені» вийшли з чудовим настроєм. Відтак моменти не змусили довго себе чекати. Креативно до виконання штрафного підійшов Яневич – легенько покотив Мельнику «на одинадцять», але Ігор якось незграбно почав розвертатись, внаслідок удар вийшов надто легким, так ще й точно в руки кіперу.

На 53-ій хвилині у штрафній завалили Мельника, головний арбітр Павло Чижевський навіть показав на «позначку», але лайнсмен за мить до фолу запалив прапорець, символізуючи про офсайд. А щастя-то було так близько...-

Переломним, навіть кульмінаційним моментом у матчі виявилась заміна Романенка на Давидова. Вже за дві хвилині перебування на полі Сергій встиг відзначитись, замкнувши простріл із флангу – 1:1. Гра захисників «Ниви» у цьому епізоді насторожила, адже надто легко вони дозволили гостям зрівняти рахунок. Втім, залишимо розбір помилок для Ігоря Петровича, а розбирати йому є що...-

Після пропущеного голу «Нива» забігала, почала оголяти тили, що одного разу мало не аукнулось «жовто-зеленим» – той же Давидов після подачі з кутового вистрибнув вище за всіх та вліпив по центру воріт, на щастя для тернополян там знаходився Новак, який встиг зреагувати.

І хоча до завершення гри ще була чверть години, та футболу на Міському стадіоні ніхто вже не побачив. «Геліос» демонстративно показував, що одне очко у такому поєдинку вважатиметься за досягнення, звідси затягування часу: повільні введення м'яча в гру, меланхолійні реакції на заміни. Та й «Нива» в ендшпілі тайму особливим креативом у атаці не відзначалася – вся тактика заключалася у банальних виносах поближче до воріт суперника – бий-біжи, не більше того. Із чистим сумлінням позитивно відгукнутись можна лише про Шестакова, який вже другу гру поспіль не помічає суперників не своєму фланзі, всі небезпечні моменти надходили виключно із бровки Сергія.

У результаті – «Нива» знову не спромоглася виграти у чемпіонаті вдома, а «Геліос» продовжує безпрограшну серію до чотирьох матчів.