НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Львів - Геліос 1:0. Головне - результат ###

ФК “Львів”: Марущак (к), Ковальчук, Гальчук, Романюк, Леонідов (Мачуленко 84), Лупашко, Яворський (Мостовий 70), Зозуля (Б. Баранець 46), Панас (Грицай 90+2), Танчик, Горкун (Даньків 81)

“Геліос”: Давиденко, Шатіло, Волошин (Радіонов 68), Бочкур, Євстафієв (Колесник 77), Суспіцин, Сумцов, Соломаха, Даудов (Скрипник 89), Фоменко (Костюк 75), Тарасенко (к)

Попередження: Романюк 32, Лупашко 66 — Суспіцин 56, Тарасенко 65, Євстафієв 70

Нереалізований пенальті: Даудов 42 ("Геліос")

Вилучення: Давиденко 87 ("Геліос")

Відразу заспокою тих, хто не бачив матчу. Ви нічого не втратили. Класних комбінацій, небезпечних моментів та, само собою, голів у звітній грі було небагато. А от інтрига, хоча й мінімальна, таки була. Бо перевага в один м'яч вельми слизька і “Геліос” мав нагоди зрівняти рахунок. “Львів” грав спокійно. Їм зараз не до атак. Головне для “синьо-золотих” – це перемога, а з яким рахунком, думаю, не важливо ані тренерам, ані футболістам, ані президенту. Завдання виходу в Прем'єр-лігу ніхто не відміняв.

ФК “Львів” розпочав матч у такому складі. У воротах капітан команди Мар'ян Марущак. У центрі захисту грали Гальчук та Ковальчук, зліва — Леонідов, справа — Романюк. Позицію опорного півзахисника закривав Лупашко. На лівому фланзі півоборони бігав Панас, правому — Танчик. У центрі грали Зозуля та Яворський. На вістрі атаки діяв Горкун. Зазначу, що напередодні матчу зазнав травми Шептицький. Нападник, за попередніми прогнозами лікарів, вибув на два тижні.

За тією ж схемою 4-1-4-1 грав і “Геліос”. Місце у воротах Сергій Кандауров довірив Давиденку (не знаю чи правда, не було часу перевірити, та кажуть, що це перший його матч у сезоні). Стояв він, до слова, не дуже впевнено, чимало помилок було у його діях, однак про це дещо пізніше. Наразі — склад. На флангах у захисті грали: зліва Волошин, справа — Бочкур, центр оборони закривали Шатіло та Євстафієв. Соломаха грав опорника. У середній лінії у центрі діяли Сумцов та Суспіцин, Даудов відповідав за лівий фланг, Тарасенко — правий. У нападі грав Фоменко.

Назвати початок матчу млявим — занадто скромно. М'яч вовтузився в центрі поля, переходив від однієї команди до іншої. Одним словом, глядачі ще трохи і заснули б. Перервала сон помилка Давиденка на п'ятій хвилині. Навісну передачу Панаса на Танчика кіпер повинен був без проблем брати. Навіть сам Танчик, вочевидь, був упевнений, що так воно і станеться. Але Давиденко до м'яча не дотягнувся. Утім, півзахисник “Львова” не скористався помилкою суперника, не зумів обробити м'яч. Хвилину по тому Яворський вивів Горкуна на побачення з кіпером гостей, але арбітр зафіксував офсайд. Справедливо, до слова. Відповідь “Геліоса” була не менш небезпечною. Даудов наважився на удар з двадцяти метрів. Марущак все бачив, одначе лише кінчиками пальців зумів перевести м'яч на кутовий. Шкіряний то у “дев'ятку” летів.

Потім було нетривале затишшя. Команди обмінялися декількома не надто вдалими навісами у штрафні майданчики, а деякі футболісти побавилися у народну забавку “хто вище б'є, той ліпше грає”. Та, на щастя глядачів, футбол по-сільському тривав недовго. Класна комбінація вдалась “львів'янам” на 20-ій хвилині. Горкун поборовся і відібрав м'яч у захисників гостей. Віддав круглого на Танчика, а той, обігравши Волошина, запустив по флангу Романюка. Щоправда, передача вийшла занадто сильна. Мало хто вірив, що захиснику вдасться наздогнати м'яч. А дарма! Романюк зумів заволодіти шкіряним, обійти Даудова і віддати вивірену передачу у штрафний майданчик на Горкуна. Однак, на жаль для господарів, удар головою у нападника не вдався.

Після вищеописаного моменту “львів'яни” почали активніше грати через Панаса. Згодом це принесло свої дивіденди. На 29-ій хвилині, хтось із гравців у червоно-чорній формі штовхнув Панаса у спину, суддя без вагань вказав на одинадцятиметрову позначку. Воротар кут хоч і вгадав, але Яворський все-таки його переграв — 1:0. Та вже на 42-ій хвилині рахунок міг бути знову нічийним. Момент, як-то кажуть, краще й не придумаєш. Пенальті. Марущак у власному штрафному майданчику збив Тарасенка. Сам створив проблему, сам її й ліквідував. Це я про капітана ФК “Львів”. Марущак взяв удар Даудова. Ще один момент забити, гості змарнували наприкінці першого тайму тайму. Фоменко обіграв на лівому фланзі Леонідова, увійшов у штрафний майданчик, проте віддати точну передачу на когось з партнерів не зумів. І вже у компенсований арбітром час здалеку пробивав “синьо-золотий” Яворський. М'яч просвистів над “дев'яткою” воріт Давиденка.

Початок другого тайму був таким же млявим як ідентичний відрізок першого. Більш-менш небезпечного моменту довелось чекати десять хвилин. Захисники “Геліоса” поблизу кутового прапорця на лівому фланзі збили Яворського. Верхову боротьбу гості виграли, але на підборі першим був Лупашко, який не роздумуючи вистрелив по воротах. М'яч пролетів в лічених сантиметрах від стійки. Згодом того ж таки Лупашка збив Суспіцин. Яворський з вісімнадцяти метрів пробив вище воріт.

Непогану комбінацію задумали розіграти гості на 58-ій хвилині, одначе спрацювали лише два елементи з трьох. Тарасенко, пройшовши правим флангом, віддав у центр на Фоменка, той одразу далі на ліво, а там нікого з партнерів не було, лише Романюк. П'ять хвилин по тому небезпечно головою, після навісу Даудова, пробивав Фоменко.

Чи не єдина в цьому матчі стовідсоткова нагода забити з гри виникла на 64-ій хвилині. Організував і змарнував момент ФК “Львів”. Борис Баранець обіграв Соломаху і віддав на право на Танчика, а той в дотик на Яворського. Останній дубль оформити не зумів. З десяти метрів влучив у воротаря. Після чого на полі знову було затишшя. Тривало вона близько двадцяти хвилин. Активізувалися команди аж наприкінці гри. На 84-ій хвилині Танчик вивів Панаса віч-на-віч з Давиденком. Півзахисник з гострого кута пробив вище воріт. “Геліос” відповів небезпечним (щоправда, неточним) ударом Костюка з сімнадцяти метрів.

А догравали матч гості у меншості. Мостовий вивів Б. Баранця на рандеву з кіпером харків'ян. “Львів'янин” без проблем прокинув м'яча повз Давиденка, за що й отримав від нього по ногах. За таку гру, арбітр голкіпера вилучив, а господарі отримали право пробити штрафний. Баранець з двадцяти метрів у площину воріт не влучив.

Олег Стороженко, спортивний директор “Геліоса”:

- Гра сподобалась, але результат, можна сказати, розчарував. З останніх наших восьми поразок підряд ця гра — найкраща. Ми доволі непогано грали, мали моменти. Вважаю, що ми не заслужили поразки. Нічия, з моєї точки зору, закономірний результат.

- У чому причина невдалої гри “Геліоса” в другому колі?

- Невдала селекція. Ми взяли найкращих з тих гравців, котрі були у нас на перегляді. Щоправда, це футболісти з Другої ліги та з команд, які нижче за нас у турнірній таблиці.

- Вашій команді під силу відібрати очки у “Севастополя”?

- Я вважаю, що так. І не лише відібрати, а навіть виграти.

- Якщо гратимете з таким же бажанням як проти “Львова”, то шанс є.

- Хочу сказати, що ми граємо нормально, але наші захисники чи воротар інколи роблять дитячі помилки. За всім чи дев'ять матчів це у нас восьма червона картка. Проти “Нафтовика-Укрнафти” з другої хвилини у десятьох грали, проти “Волині” – з п'ятої. З ФК “Харків” і “Кримтеплицею” у дев'ятьох грали. Тому дуже важко грати. У нас коротка лава запасних. Можна сказати, що 11-12 гравців тягнуть на собі чемпіонат. До того ж багато є молодих хлопців.

- Як вважаєте, “Львову” під силу грати у Прем'єр-лізі?

- Це некоректне питання...

- Але ж ви грали проти команд-лідерів чемпіонату...

- Я не можу сказати, що нас переграла “Кримтеплиця”, хоча ми й влетіли 0:4. Це все через дитячі помилки. А свої моменти, яких створюємо достатньо, реалізувати не вдається. Вважаю, що п'ять-сім команд грають у добротний футбол, у тому числі і “Геліос”.

Віктор Ряшко, в.о. головного тренера ФК “Львів”:

- Гра була для нас складна. Кидалась в очі відсутність свіжості у нашій команді. Це, звісно, не виправдання, але попередній матч забрав дуже багато сил. Ми могли і забити, і пропустити. Результатом ми задоволені.

- Ви згадали про свіжість, але вже в середу гра проти “Севастополя”...

- Зрозуміло, що всі наші сили зараз треба кинути на відновлення команди.

- Наскільки гравцям зараз психологічно важко грати?

- Безперечно, що результат піджимає в кожному матчі і, напевно, що через це пропала комбінаційна гра. Футболісти підсвідомо думають про те, як зберегти результат.

- На вашу думку, “Геліосу” під силу відібрати очки у “Севастополя”?

- Не хочу коментувати. Все покажуть матчі. Слабких команд не буває.

- Як вам гра Бориса Баранця? Він сьогодні вперше після травми на поле вийшов.

- Із загального малюнку гри він не випадав. Ми випустили його, щоб зав'язалась комбінаційна гра, додалось швидкості. Зважаючи на тривалу паузу, можна сказати, що з цим завданням він справився.

- Ви задоволені грою Яворського та Танчика?

- Я б не хотів зараз говорити їм якісь дифірамби. Виграє команда, а вони грають в основному складі. Грають як усі: є помилки, є й позитивні моменти. Дай Бог, щоб вони і надалі приносили команді користь.