###Перша ліга. Буковина - Геліос 1:1. Бойова нічия ###

«Буковина» Чернівці - «Геліос» Харків – 1:1 (1:1).

Голи: 2 хв. – Семенюк (1:0), 34 хв. – Кривошеєв (1:1).

Попередження: Д. Сидоренко («Геліос», 2), Ю. Буличев («Геліос», 9), Р. Дорош («Буковина», 18), Є. Лозовий («Геліос», 60), О. Артьоменко («Буковина», 77, 97).

Вилучення: О. Артьоменко («Буковина», 97).

Гол. суддя – О. Лаврів (Івано-Франківськ). Бокові судді – І. Маковей (Жмеринка), Л. Харко (Луцьк). Четвертий суддя – М. Маланчук (Чернівці).

«Буковина»: О. Мусієнко, В. Мельник (к/к), С. Басов, О. Вечтомов (О. Артьоменко, 67), О. Керчу, Р. Дорош, Т. Яворський (В. Рудченко, 76), О. Семенюк, І. Мельник (Р. Степанков, 58, В. Блажко, 88), С. Маковійчук, Є. Сантрапинських. Головний тренер – Вадим Заяць.

«Геліос»: Д. Сидоренко, Ю. Буличев (к/к), А. Деркач, С. Лобойко, В. Салатін, О. Кривошеєв, А. Хромих, Є. Лозовий, О. Тарасенко (А. Кікоть, 97), А. Кандауров (Б. Лузан, 53), Р. Качур (В. Расков, 68). Головний тренер – Володимир Шеховцов.

Чернівецька «Буковина» розпочинала новий сезон у першій лізі грою на своєму полі проти дуже незручного для себе суперника, якому в попередньому сезоні програла двічи. Цей факт змушував оновлену «Буковину» поставитися до гостей із повагою та насторогою, тим більше, що, як задекларувало керівництво «Геліоса», перед командою стоїть завдання попасти за підсумками першого кола до п’ятірки кращих команд ліги.

В принципі, чернівчани вийшли на поле у традиційному складі, в якому вболівальники не побачили лише лідера команди Руслана Гунчака та активного захисника Іраклія Циколію. Щодо Гунчака, то питання ще остаточно не закрите. За словами президента «Буковини» Василя Орлецького Руслан зараз знаходиться на перегляді в одному з футбольних клубів Ізраїля, і у випадку непідписання контракта з ізраїльтянами є можливість повернення кращого футболіста першої ліги сезону 2010-2011 в рідну команду. До речі, запрошував Гунчака й харківський «Геліос», але розпочав сезон, як і «Буковина», без нього.

Початок матчу склався для господарів дуже вдало. Вже на другій хвилині дебютант «Буко» Ігор Мельник чітко вирізав м’яча на Семенюка, той увірвався до штрафного майданчика, де й був збитий воротарем харків’ян. Жовта картка, пенальті – і сам постраждалий впевнено розводить воротаря зі «шкіряним». 1:0, і трибуни святкують вдалий початок нового сезону для своєї команди!

«Геліос» відразу перехопив ініціативу і протягом кількох хвилин намагався відновити рахунок у матчі, активно використовуючи лівий фланг, проте небезпечно було саме у воріт гостей. Тричі поспіль буковинці подавали кутові, тримаючи у напрузі захист харків’ян, та до реальних гольових моментів справа так і не дійшла.

«Сонячні» знову насіли на ворота «Буковини» і в них також пішли непогані моменти. Кілька небезпечних навісів зі штрафних ліквідував ще один новачок «Буко» голкіпер Олександр Мусієнко, на 13 хвилині після кутового намагався пробити по воротах Андрій Деркач, сильного удару зі штрафного завдавав Лозовий, але рахунок на табло не змінився.

Відповіли чернівчани швидкою контратакою. Ігор Мельник, який з перших хвилин добре вписався у склад нової команди, знову вирізує м’яча на хід нападникам, проте навіс Маковійчука нікого біля воріт «Геліоса» не знайшов. На 21 хвилині швидкий прохід Сантрапинських закінчується пасом на Ігора, але завершальний удар Мельнику не вдається.

На 27 хвилині його однофамілець, капітан «Буковини» Вадим Мельник, рятує власні ворота від неминучого голу після двох поспіль помилок Мусієнка (на відході, який призвів до кутового, а потім на виході). Відповіли на це господарі контратакою, в якій Маковійчук обікрав у центрі поля Лобойко, та під час забігу скористатися нагодою виходу один на один не зміг.

Ще один тривожний дзвінок прозвучав біля воріт «Буковини» на 30 хвилині, коли без перешкод із центру штрафного майданчику пробивав по воротах чернівчан Деркач. Виручив Вадим Мельник, вибивши м’ча на кутовий. Серія кутових призвела до чергового штрафного удару, після якого Семенюк знову виносить «круглого» на кутовий. Подача на 34 хвилині – і тут вже ніхто не зміг завадити Кривошеєву головою переправити м’яча у ворота чернівчан. 1:1, і «Геліос» насправді напрацював на цей гол.

«Буковина» пішла у наступ, проте через чотири хвилини ледь не пропустила випад Хромих. М’яч таки влучив у сітку, але поверх воріт. На 41 хвилині Керчу пробиває штрафний, після рикошету «шкіряний» потрапляє до автора першого «чернівецького» голу Семенюка. Удар Олександра – штанга!

Серія навісів та прострілів біля воріт харків’ян на останніх хвилинах першого тайму рахунку не змінила, а спроби Сантрапинських, Маковійчука та Ігоря Мельника вдало ліквідовував воротар «Геліоса» Денис Сидоренко.

Другий тайм також розпочався із атак господарів, та чогось «Буковині» не вистачало – чи то швидкості, чи то свіжості, чи то відсутності у складі команди справжнього лідера, що здатен повести дружину за собою. Та й лікарям чернівецької команди у першій десятихвилинці знайшлося багато роботи: майже кожні дві хвилини гравці «Буко» отримували травми. Команди обмінялися ударами Сантрапинських та Кандаурова, та ворота суперників залишилися на замку.

Далі пішла гра фактично без воріт – багато боротьби й мінімум конструктиву в атаці. Лише на 21 хвилині спокій на полі порушила скидка Маковійчука на Семенюка, але останній до м’яча не дотягнувся. Вже через три хвилини Семенюк намагався реабілітуватися перед уболівальниками дальнім ударом, та чітко зіграв на воротах Сидоренко.

Тим часом ініціативу в матчі перехопив «Геліос». Серія штрафних та кутових від гостей тримала у напрузі захист «Буковини» і закінчилася дуже небезпечним ударом Тарасенка (до речі, він у минулому сезоні «розписався» у воротах «Буко»). А потім сталася біда… Під час атаки чернівчан хтось із захисників у боротьбі зачепив Степанкова, і той упав. Товарищі по команді терміново викликали «Швидку», яка вперше на пам’яті чернівецьких шанувальників футболу в’їхала на поле і згодом лікарі, наклавши шини, вивезли нападника господарів до лікарні. На післяматчевій прес-конференції тренер «Буковини» Вадим Заяць зазначив, що у Романа відразу декілька складних переломів лівої ноги, тож побажаємо йому швидшого видужання, хоча в осінній частині сезону його повернення до тренувального процесу навряд чи очікується.

Наприкінці матчу обидві команди мали можливості відзначитися. Спочатку на 40 хвилині після удару найкориснішого в цьому матчі у складі «Буковини» гравця Олександра Семенюка м’яч розминувся з воротами в лічених сантиметрах, а вже через дві хвилини Мусієнко рятує ворота чернівчан після пострілу Лозового. Дуже корисно у складі «Геліоса» вийшов на заміну Віктор Расков, який двічи мав можливість здобути для своєї команди першу перемогу в сезоні, та гра так і закінчилася нічиєю. Справедливою, як то кажуть, «результат по грі», з чим погодилися обидва тренери на прес-конференції.

Ну й не можна не згадати ще одного дебютанта «Буковини» Олександра Артьоменка, що вийшов на заміну на 77 хвилині і за остаток часу примудрився заробити дві жовті картки за грубу гру, які переросли у видалення. Якщо це можна списати на дебютне хвилювання, то це ще нічого, лише б така поведінка новачка не стала характеристикою його виступів за чернівецьку команду.

Отже, перша гра сезону і перша нічия для суперників. Судячи з настрою тренерів, такий результат навряд чи задовольнив обидвох, оскільки й «Буковина», й «Геліос» настроєні на перебування у верхній частині турнірної таблиці першої ліги. Гра господарів скоріше нагадує кінцівку минулого сезону, коли атака команди мала великі проблеми, та й уболівальники знову не побачили тієї гострої та комбінаціонної гри, до якої «Буко» встигла привчити своїх шанувальників. А вони таки вірять і сподіваються, що «Буковина» і в цьому сезоні змушуватиме будь-якого суперника її поважати та остерігатися.